Programování

Recenze InfoWorld: Dell PowerConnect 8024F zasáhne 10G paydirt

Ah, řídký vzduch přepínání 10G, velmi rychlý, velmi drahý, velmi exkluzivní - až dosud. Společnost Dell představila 24portový 10G přepínač, jehož cena je 10 088 USD a jeho cena je přibližně 416 USD za port SFP +. Nyní je to levné.

Moje počáteční potíže s přepínači Dell PowerConnect - řada byla uvedena na trh v roce 2001 - byly stejné jako u jakékoli nové hardwarové řady: Jak by byly odolné a spolehlivé? Tyto obavy byly odstraněny na základě výkonu přepínačů řady PowerConnect řady 3000, 5000 a 6000, které nyní používám ve výrobě už léta. Přepínač PowerConnect 6024 Gigabit L3 ve skutečnosti provozuje významnou část laboratorní sítě bez stížností posledních šest let. Jeden očekává, že 8024F půjde v těchto stopách, ale to může říct jen čas.

[Pole iSCSI řady EqualLogic PS6010 společnosti Dell také přeřadila na vysokou rychlost. Viz „recenze: Technologie Dell EqualLogic iSCSI SAN ji zvýší na 10G.“ ]

Model 8024F se pravděpodobně nejlépe hodí jako špičkový přepínač konsolidace serverů nebo snad dokonce jako jádro L3 (s redundantním protějškem) pro menší datové centrum náročné na propustnost. Model 8024F je vybaven 20 porty SFP + a čtyřmi porty pro dvě média, které podporují připojení SFP + nebo 10GBase-T. Je tedy možné spustit twinaxiální kabeláž přímo do každého portu na přepínači nebo využít 10GBase-T pro krátké uplinky na posledních čtyřech portech.

Kromě twinaxiální kabeláže lze každý z portů SFP + použít s 10G optikou podporující buď multimode s krátkým dosahem, nebo multi-a single-mode optické připojení s dlouhým dosahem, všechny se standardními LC konektory. Tato optika je poměrně levná a stojí jen 157 $ za multimode s krátkým dosahem až 317 $ za single-mode optiku s dlouhým dosahem. Stačí říct, že nezlomí banku.

Srovnáváno a specifikováno

Spustil jsem sérii testů propustnosti s IOMeterem a hledal slabiny v různých velikostech paketů a co ne. Výkon se přirozeně poněkud ponořil do menších velikostí paketů, ale celkově byla propustnost tam, kde měla být.

Výsledková listina testovacího centra
30%20%20%20%10%
Dell PowerConnect 8024F988910

8.7

Velmi dobře

Copyright cs.verticalshadows.com 2021